19 maja 2024

Kurzajki – jak sobie z nimi poradzić?

Kurzajki – jak sobie z nimi poradzić?

Kurzajki potrafią spędzić sen z powiek. Nie dość, że są nieestetyczne, to często występują w miejscach powodujących ból i dyskomfort. Co w takich przypadkach robić? Gdzie się zgłosić po pomoc? Podpowiadamy!

Niektórzy bagatelizują kurzajki i myślą, że znikną tak samo, jak się pojawiły. Jednak nie zawsze tak się staje, czasami utrzymują się długo, lub co gorsza rozsiewają po innych częściach ciała i prowadzą do dyskomfortu. Najbardziej skarżą się osoby, u których kurzajki pojawiły się na stopach lub dłoniach. Z pozoru niewielkie brodawki mogą utrudnić wykonywanie nawet najprostszych czynności. Aby uchronić się przed tym, wystarczy zacząć działać. Jak? Pomysłów na pozbycie się kurzajek jest całkiem sporo.

Leczenie domowymi sposobami

Zwolennicy domowych form leczenie mogą pomyśleć o zastosowaniu tego, co mają w zasięgu ręki. W leczeniu kurzajek dobre efekty daje czosnek lub skóra z cytryny moczona w occie jabłkowym. Wystarczy regularnie robić okłady, by kurzajki zaczęły znikać. Innym, również popularnym sposobem jest leczenie sokiem z liści mlecza. Wystarczy kilka razy dziennie smarować chorobowo zmienione miejsce sokiem ze świeżo zerwanego liścia mlecza. Najczęściej jednak zwolennicy domowych form leczenia sięgają po glistnik jaskółcze ziele. Jest to roślina pospolicie rosnąca na skrajach lasów i przy drogach, więc zdobycie jej nie powinno stanowić dla nikogo większych problemów. Glistnik jest rośliną wzbogaconą o enzymy zmiękczające naskórek oraz związki hamujące rozrost komórek. Znów wystarczy, że będziemy przykładać sok z przełamanej łodygi ziela kilka razy dziennie, by pozbyć się kurzajek.

Leczenie kurzajek przez specjalistów

Alternatywą dla leczenia domowymi sposobami będzie wizyta u dermatologa. To on na podstawie swojego doświadczenia i badania stwierdzi, jakie usuwanie kurzajek warszawa będzie najlepsze. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieje kilka sposobów na usuwanie kurzajek. Specjalista można nam zalecić specjalistyczne środki farmakologiczne, które przyśpieszą cały proces, ale nie tylko. Istnieje szereg zabiegów, które pozwalają szybko i bezboleśnie usunąć dokuczliwe brodawki. Przykładem jednej z nich jest krioterapia, metoda leczenia zimnem, która polega na wymrażaniu kurzajek. Warta uwagi jest również elektrokoagulacja polegająca na wypalaniu brodawek, lecz największą popularnością cieszy się laseroterapia. To innowacja wśród metod leczenia kurzajek. Jest bezbolesna i bezinwazyjna, a cały zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Co ważne, po wykorzystaniu tego typu terapii zwykle nie ma żadnych śladów, więc nawet nie musimy się obawiać blizn czy przebarwień po kurzajkach.

Podsumowując, sposobów na walkę z kurzajkami jest wiele. Aby się ich pozbyć, jedyne co musimy zrobić, to wybrać odpowiednią dla siebie metodę leczenia. Oczywiście im wcześniej to zrobimy, tym szybciej pozbędziemy się nieestetycznej i bolesnej przypadłości, która bagatelizowana może rozsiać się po ciele i sprawić, że całe leczenie będzie o wiele dłuższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *