19 maja 2024
USG

Badanie dopplerowskie – w ramach NFZ czy prywatnie?

Badanie dopplerowskie – w ramach NFZ czy prywatnie?

Robić badanie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia czy też prywatnie? – trzeba przyznać, że z takim dylematem zmagamy się coraz częściej. Pewnie to dlatego, że polska służba zdrowia już nieraz zawiodła swoich pacjentów. Jak będzie w przypadku badania dopplerowskiego? Robić https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/usg-doppler/ w publicznej placówce zdrowia? A może jednak lepiej zdecydować się na badanie w prywatnym gabinecie? Sprawdzamy!

Badanie dopplerowskie w publicznych placówkach zdrowia

Wydawać by się mogło, że wystarczy być ubezpieczonym i odprowadzać składki, by móc w pełni korzystać z usług oferowanych przez publiczne placówki zdrowia. Jednak, gdy przyjdzie nam się zmierzyć z rzeczywistością, to nagle okazuje się, że nie jest to takie proste. W publicznych placówkach zdrowia często spotykamy się z przeszkodami, w tym również wtedy, gdy chcemy wykonać badania. Brak diagnostów, wadliwy sprzęt, czy długi czas oczekiwania to tylko nieliczne z problemów, z jakimi musimy się mierzyć. Co w takim razie robić? Osoby, które mają czas, mogą poczekać na swoją kolej, jednak bywają też osoby, dla których czas jest na wagę złota i one muszą szukać innych rozwiązań.

Badanie dopplerowskie w prywatnym gabinecie

Całe szczęście obok publicznych placówek zdrowia działają też prywatne gabinety. Tutaj rzadko kiedy słyszy się, że sprzęt jest wadliwy, bądź diagnosty brak i nie da się wykonać badania. W prywatnych gabinetach dba się o swoich klientów, więc mamy szansę na szybkie wykonanie badania dopplerowskiego. Czas oczekiwania na wizytę liczony jest zwykle w dniach, a nie w tygodniach czy miesiącach, a nad przebiegiem badania czuwa wykwalifikowany specjalista.

Gdzie ostatecznie zgłosić się na badanie?

Każdy z nas sam może zdecydować, gdzie ostatecznie zgłosi się na badanie dopplerowskie. Jednak widać, że to prywatny gabinet jest w stanie zapewnić nam szybką pomoc, więc tutaj powinien zgłosić się każdy, kto nie ma czasu na to, by zmagać się z usterkami sprzętu, czy długimi kolejkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *