25 kwietnia 2024

Konsultacje online — co należy o nich wiedzieć?

Konsultacja online to nowa usługa medyczna, która pozwala nam skorzystać z pomocy lekarza bez wychodzenia z domu. Jest to prosty i szybki sposób na uzyskanie recepty, zwolnienia lekarskiego i oczywiście diagnozy naszych dolegliwości.

Jak wygląda zamówienie konsultacji z lekarzem przez Internet?

Jest to usługa, którą możemy zamówić i odbyć przy pomocy naszego laptopa albo nawet smartfona. Wystarczy wejść na stronę Telemedyk i wybrać odpowiednią usługę. Następnie należy opisać nasze objawy albo nasz problem i załączyć odpowiednią dokumentację (jeżeli takową posiadamy). Następnie pozostaje nam jedynie czekać. Odpowiedni specjalista skontaktuje się z nami nawet w ciągu kilkunastu minut (w najgorszym przypadku w ciągu kilku godzin). Podczas rozmowy lekarz wysłucha naszych objawów i wystawi diagnozę na podstawie naszych odpowiedzi i załączonej dokumentacji.

Konsultacja online – czy można podczas niej uzyskać zwolnienie lekarskie?

Postawienie diagnozy to jednak nie wszystko, na co możemy liczyć. Jeżeli lekarz stwierdzi, że nasz stan wymaga odpowiedniego odpoczynku w domu albo że jesteśmy niezdolni do wykonywania naszych obowiązków, to otrzymamy od niego również zwolnienie lekarskie. Tak jak w przypadku zwolnienia wystawionego przez lekarza stacjonarnego, nie musimy już go zanosić do pracodawcy – lekarz przesyła je przez Internet.

Podczas konsultacji online możemy również uzyskać e-receptę. Jeżeli podczas wywiadu lekarz zdecyduje, że potrzebne są nam leki, to otrzymamy od niego kod, dzięki któremu możemy uzyskać potrzebne leki w każdej aptece. Recepta online działa na takiej samej zasadzie, jak ta wystawiona przez lekarza stacjonarnego.

E-recepta online – jakie leki możemy dzięki niej uzyskać?

Podczas konsultacji online może nam przepisać standardowe leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrypowe. W ten sposób możemy też uzyskać leki przeciw alergii, chorobom pęcherza czy dolegliwościom żołądkowym. Jeżeli załączymy odpowiednią dokumentację, lekarz może też wystawić receptę na leki, które przyjmujemy stale – np. te antykoncepcyjne. Medyk online i recepta, to połączenie, które pozwala nam na szybkie uzyskanie potrzebnych leków – kod możemy otrzymać już po kwadransie od odkrycia, że skończyły nam się leki.

E-recepta i lekarz online pozwalają nam na zadbanie o nasze zdrowie i kontynuowanie leczenia bez wstawania z fotela. Dlatego właśnie konsultacja online jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań dla pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *