19 lipca 2024

Rękawice jednorazowe – najważniejsza ochrona w medycynie

 

W skład odzieży medycznej wchodzą nie tylko ubrania i obuwie, ale również ważne są jednorazowe rękawice ochronne. Są one niezwykle potrzebne i obowiązkowe. Stosuje się je, aby chronić się przed wirusami, bakteriami i innymi zarazkami. Kupując je, warto zwrócić uwagę, aby były one najwyższej jakości i w przystępnej cenie. W szpitalach i przychodniach zużywa się je w niezliczonej ilości każdego dnia. Bez jednorazowych rękawiczek nie można pracować.

Jednorazowe rękawice – rodzaje

Występuje kilka podstawowych ochronnych rękawic, które są wykorzystywane w medycynie. Używa się je w zależności od wykonywanej pracy, dlatego różnią się one materiałem wykonania.

Rękawiczki foliowe

To jedne z najtańszych oraz najprostszych w wykonaniu rękawic. Przede wszystkim gwarantują one podstawowy stopień ochrony oraz komfort psychiczny pacjenta, lekarza czy pielęgniarki. Ze względu na cenę, wykorzystuje się je podczas higienicznych zabiegów. Ponadto chronią one przed zwykłymi zabrudzeniami spowodowanymi np. kałem.

Chirurgiczne rękawice

Lateksowe rękawice sterylne są wykorzystywane podczas chirurgicznych zabiegów, operacji jak również wybranych zabiegów jak np. cewnikowanie. Cechują się one zdecydowanie większą wytrzymałością, ponieważ są wyprodukowane z grubszej gumy. Pakuje się je sterylnie – oddzielnie każdą parę. Gwarantują one obustronną ochronę.

Rękawice winylowe są stworzone z myślą o osobach uczulonych. Niestety są one już mniej elastyczne i znacznie słabiej trwałe od lateksowych. Mimo wszystko zapewnią one odpowiedni poziom ochrony, a co najważniejsze – nie zawierają już alergizującego lateksu. Można je nabyć za niską cenę. Stosuje się je głównie w przychodniach, szpitalach i innych tego typu miejscach.

Lateksowe rękawice dla medycznych placówek

Lateksowe rękawice niesterylne są najpopularniejsze w tej kategorii. To jedno z najbardziej podstawowego wyposażenia każdej medycznej placówki. Ich zaletą stosowania jest to, że chronią przed krwią i zawartych w niej patogenami. Są one wytrzymałe i tanie. Można je nabyć w pudrowej jak również niepudrowej wersji. Słabą stroną tego rodzaju rękawic ochronnych jest to, że występuje ryzyko wywołania alergii lub podrażnienia skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *