15 czerwca 2024

Co da się zarejestrować za pomocą wariografu?

Co da się zarejestrować za pomocą wariografu?

Wariograf to urządzenie mające prawie 100 lat. Okazuje się przydatne na wielu płaszczyznach – medycznych, prywatnych, jak również zawodowych. Jednak co tak naprawdę można zarejestrować za pomocą wariografu? Sprawdzamy!

Rejestracja reakcji fizjologicznych organizmu

Najważniejszą zaletą wariografu jest fakt, że pozwala rejestrować reakcje fizjologiczne ludzkiego organizmu na różnego typu sytuacje. Wystarczy dobrze zastanowić się nad przedmiotem badania, ustalić pytania i wykonać test, by sprawdzić jakie sygnały wyśle https://www.wariograf.com.pl/katowice do urządzenia organizm. Co ciekawe, są one nieświadome, a więc badana osoba nie ma nad nimi żadnej kontroli. I tak z pomocą wariografu można wychwycić, zarejestrować i następnie poddać analizie takie parametry jak rytm serca, szybkość oddechu, potliwość, czy tętno. To z pewnością świetna wiadomość dla tych, których fascynuje ludzki organizm, chcieliby poświecić więcej czasu na przestudiowanie reakcji psychofizjologicznych. Wariograf może okazać się bardzo pomocnym narzędziem. Dlatego warto pomyśleć o jego wykorzystaniu. Miejmy jednak na uwadze, że oprócz wariografu potrzeba też eksperta, który ma doświadczenie i umiejętności w interpretowaniu wyników.

Rejestracja prawdomówności

A jak jest z tą prawdomównością? Ją również da się określić. Sednem badań wariograficznych jest rejestracja nieświadomych reakcji psychofizjologicznych człowieka na bodźce zewnętrze, którymi są właśnie pytania zadawane przez biegłego badanej osobie. W chwilach, gdy organizm poczuje zagrożenie, może zmobilizować organy do pracy, sprawić, że czujniki umieszczone na ciele badane wychwycą zmiany w rytmie serca, szybkości oddechu, czy tętnie. Niektórzy na tej podstawie twierdzą, że da się określić prawdomówność i faktycznie tak jest, ale tylko wtedy gdy badana osoba jest zdrowa, nie ma żadnego upośledzenia umysłowego, nie przyjmuje leków, czy środków przeciwbólowych. W przeciwnym wypadku testy mogą wyjść sfałszowane, a więc badanie będzie nieskuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *