19 maja 2024

Jak się pozbyć kurzych łapek?

O mocy kobiecego spojrzenia pisali najwięksi poeci, zachwycali się nim filozofowie,

a i my same z pewnością nie raz miałyśmy okazję przekonać się o tym, że potrafi ono zdziałać wiele. Trudno jednak liczyć na to, że będzie ono olśniewać, jeśli w okolicach oczu pojawiają się zmarszczki. Popularne kurze łapki są jedną z najwcześniejszych oznak starzenia się skóry. Na szczęście, można z nimi walczyć. Osoby, które zawodowo zajmują się dermatologią kosmetyczną wcale nie rozpoczynają udzielania wskazówek swoim pacjentkom od propozycji zabiegów mających za zadanie likwidowanie kurzych łapek. Nie ukrywają, że w pewnym wieku zabiegi takie będą nieuniknione, młodym pacjentkom doradzają jednak przede wszystkim troskę o odpowiednie nawilżanie skory. Pojawienie się pierwszych zmarszczek w okolicach oczu powinno być dla nas czytelnym sygnałem mówiącym o tym, że nasza skóra domaga się wsparcia. Można zagwarantować jej je kupując specjalne kosmetyki nawilżające, nie zaszkodzi jednak również, jeśli będziemy pamiętały o tym, jak ważne jest picie przynajmniej dwóch litrów wody w ciągu dnia. Pierwsze kurze łapki można skutecznie zmniejszać odwołując się do tych rozwiązań, które zawdzięczamy Matce Naturze. Zimą mogą być to okłady z miąższu jabłka trzymane w okolicach oczu przez około dwadzieścia minut, przez cały rok zaś pomagają okłady z papki z owocu papai zmiksowanego z dodatkiem mąki owsianej i utrzymywanego w okolicach oczu przez co najmniej dziesięć minut. Pomocna może okazać się również mikstura powstająca z połączenia połówki cytryny oraz kilku łyżeczek oliwy z oliwek.

A co mają zrobić te z nas, które chcą pozbyć się kurzych łapek natychmiast nawet, jeśli wiązałoby się to z określonymi kosztami?

I ta grupa kobiet nie pozostaje bez wsparcia, z pomocą przychodzi im bowiem zabieg kosmetyczny z użyciem lasera frakcyjnego. Zabieg trwa około czterdziestu minut, a jego skuteczność jest uzależniona od tego, na ile serii się zdecydujemy. Nie da się jednak ukryć, że wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym jest nie tylko skuteczny, ale także bardzo bezpieczny nie pozostawiając skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *