15 czerwca 2024

Zadbane stopy na lato

Zadbane stopy na lato

Przygotowując się do nadejścia lata warto poświęcić więcej niż zazwyczaj uwagi stopom. Przez długie godziny będą przecież nie tylko odsłonięte, ale i wystawione na widok publiczny, nie zaszkodzi więc, jeśli ich wygląd będzie dla nas powodem do dumy. Pierwszym krokiem wiodącym ku pięknym stopom powinna być kąpiel, nie mamy jednak na myśli kąpieli w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Do tej kąpieli będzie nam potrzebna miska z ciepłą wodą oraz sól kosmetyczna, skorzystać mają na niej bowiem przede wszystkim stopy. Zastosowanie mieszanek solnych wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Najlepsze z nich nie tylko zmiękczają naskórek i nawilżają, ale również charakteryzują się działaniem relaksującym. Pamiętajmy też, że kąpiel dla stóp, choć przyjemna, nie powinna trwać zbyt długo. Optymalny jej czas to piętnaście minut, w innym przypadku bowiem zarówno skóra, jak i paznokcie przesadnie rozmiękną. Regularne kąpiele dla stóp mogą, ale wcale nie muszą zapobiegać zjawisku rogowacenia naskórka.

Nasila się ono wówczas, gdy skóra nie jest we właściwy sposób nawilżana, warto więc podjąć działania pozwalające na uporanie się z tym problemem.

Szczególnie przydatne wydają się w tym kontekście kremy natłuszczające, które powinny być nakładane rano, jeszcze przed założeniem obuwia. Wieczór to z kolei czas na specjalne maski do stóp, które w coraz większym wyborze pojawiają się nie tylko w drogeriach, ale również w aptekach. Gdy już doprowadzimy stopy do stanu, w którym nie będziemy wstydzili się ich odsłonić, powinnyśmy zainteresować się stanem naszych paznokci. Wielu paniom wydaje się, że wystarczy je regularnie malować, aby cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem, nie zaszkodzi jednak, jeśli podejmiemy bardziej zdecydowane działania. Pamiętajmy zatem o tym, że paznokcie u stóp powinny być regularnie i starannie obcinane (tu na szczególną uwagę zasługują cążki, które nie narażają ich na uszkodzenia), a zrogowaciały naskórek – usuwany. Dopiero tak starannie przygotowane paznokcie można pomalować pamiętając o tym, aby raz na kilka dni nie tylko starannie zmyć lakier, ale i nałożyć na nie odżywkę dającą im możliwość odpoczynku i regeneracji. Zawsze możemy się wybrać do Podolog Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *