25 kwietnia 2024

Wizyta u ginekologa: jak się przygotować?

Wizyta u ginekologa: jak się przygotować?

Wizyta u ginekologa raz w roku to podstawa w przypadku kobiet, które chcą cieszyć się dobrym zdrowiem. Tymczasem okazuje się, że tylko nieliczne panie decydują się na wizytę w gabinecie ginekologicznym. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest banalnie prosty, większość kobiet po prostu nie wie, jak się do niej przygotować. Ty również zaliczasz się do grona tych kobiet? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek!

Każda kobieta która ma za sobą już niejedną wizytę u ginekologa przyzna mi rację, że przygotowania wcale nie są takie skomplikowane. Najtrudniejszym etapem jest przełamanie oporów psychicznych, szczególnie wtedy, gdy czeka nas pierwsza wizyta u specjalisty, jak również, gdy trafiłyśmy na niekompetentnego ginekologa który, że zraził nas do siebie i nie chcemy narażać się na nerwy. Jednak warto mieć na uwadze, że na rynku działa też ginekolog warszawa, który jest godnym zaufania i cenionym profesjonalistą. Dysponuje nie tylko odpowiednim sprzętem, ale też wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają mu jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Wizyta u ginekologa a miesiączka

Przygotowując się do wizyty u ginekologa, należy pamiętać, że najlepszy termin na wizytę to pierwsze dziesięć dni od daty zakończenia menstruacji. To wszystko w trosce o nasze samopoczucie w trakcie badania, mając już za sobą zespół napięcia przedmiesiączkowego, jak również brak dolegliwości związanych z jajeczkowaniem sprawiają, że badanie nie powoduje tak dużego dyskomfortu.

Wizyta u ginekologa a przyjmowanie leków

Na wyniki badania mają również wpływ przyjmowane leki. Dlatego na 2-3 dni przed wizytą u lekarza należy odstawić przyjmowanie leków w globulkach, jak również dopochwowe środki antykoncepcyjne. Zastanawiasz się, po co to? Jeśli ginekolog będzie chciał pobrać próbki wydzieliny, środki mogą sfałszować wyniki analizy, a więc badania będą stratą czasu. Poza tym na dwie doby przed badaniem zaleca się abstynencję seksualną.

W dniu wizyty u specjalisty

W dniu wizyty warto postawić na lekkie ubrania, które nie będą sprawiać trudności przy zdejmowaniu. Poza tym pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej higieny, czyli umyciu miejsc intymnych. Tuż przed wejściem do gabinetu należy także opróżnić pęcherz. Jedyny wyjątek od reguły stanowią kobiety, którym wykonywane jest badanie USG przez powłoki brzuszne, gdyż w ich przypadku co najmniej godzinę przed badaniem należy wypić około jednego litra płynów. Poza tym należy przyjść spokojnym i nie stresować się wizytą, bo to wszystko w trosce o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *